Ginekologia i położnictwo

Zakres usług

Nowotwory narządów płciowych to przede wszystkim: rak jajnika – „cichy zabójca”, rozpoznawany w 80% przypadków w III i IV stadium, kiedy wyleczenie jest niezwykle trudne, rak trzonu macicy – najczęstszy w tej chwili nowotwór złośliwy narządów płciowych u kobiet, często towarzyszący chorobom cywilizacyjnym naszych czasów – otyłości, cukrzycy, rak szyjki macicy – rak o doskonale poznanym podłożu (infekcja HPV) i świetnie rozwiniętej profilaktyce a jednak rokrocznie dotykający dużej liczby często młodych kobiet, rak sromu – okaleczająca choroba zewnętrznych narządów płciowych.

W Qualimed postawimy rozpoznanie w oparciu o eksperckie USG z oceną regionalnych węzłów chłonnych, biopsję cienko- i gruboigłową, biopsję endometrium, kolposkopię, wycinki z guza oraz jak najszybciej wdrożymy kompleksowe leczenie w oparciu o najnowsze rekomendacje ESGO, NCCN, PTGO.

Prowadzimy profilaktykę nowotworów poprzez nadzór cytologiczny, badania HPV-DNA, CINtec plus, szczepienia przeciwko HPV.

Obejmujemy poradnictwem i nadzorem pacjentki z rodzinnie / genetycznie uwarunkowaną skłonnością do nowotworów narządów płciowych.

Przewlekła, rozrostowo – zapalna choroba dotycząca najczęściej miednicy mniejszej u kobiet.

Szacuje się, że ok. 10-12% (w rzeczywistości prawdopodobnie więcej) pań może cierpieć na związane z nią dolegliwości – bolesne miesiączkowanie, bóle miednicy, bolesne współżycie, bolesne wypróżnienia, krwawienie z przewodu pokarmowego, zespół jelita drażliwego, bolesne wzdęcia, bolesne owulacje, niepłodność to tylko niektóre z objawów endometriozy.

W Qualimed spróbujemy wspólnie z Tobą znaleźć przyczynę objawów. Wykonamy eksperckie USG z oceną przegrody odbytniczo-pochwowej, tylnego sklepienia pochwy, więzadeł krzyżowo-macicznych, ścian odbytnicy i esicy i innych typowych miejsc występowania głębokich ognisk endometriozy. Dobierzemy możliwie skuteczną farmakoterapię. W razie konieczności zajmiemy się leczeniem operacyjnym endometriozy (laparoskopia).

Szacuje się, że ok. 11% kobiet wymaga leczenia operacyjnego z powodu zaburzeń statyki narządów płciowych. Nawet 40% kobiet cierpi z powodu objawów nietrzymania moczu.

W Qualimed zapewniamy kompleksową opiekę nad pacjentkami z problemami uroginekologicznymi. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam postawić właściwą diagnozę, po której zaproponujemy adekwatne i skuteczne leczenie – począwszy od zachowawczego (fizjoterapia, pessaroterapia), na nowoczesnym leczeniu operacyjnym –rekonstrukcyjnym skończywszy.

Zajmujemy się nowoczesną, ultrasonograficzną diagnostyką przyczyn nietrzymania moczu*. Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu powikłań operacyjnego leczenia nietrzymania moczu, zwłaszcza po operacjach z użyciem taśm i siatek.
*Na badanie proszę się zgłosić z wypełnionym pęcherzem.

Choroba cywilizacyjna dotycząca ok. 15% par. Brak możliwości posiadania własnego potomstwa jest problemem dotykającym obojga partnerów jednocześnie, nierzadko wywierającym dewastujący wpływ na ich życie w aspekcie psychicznym, rodzinnym a nawet społecznym.

Oferujemy diagnostykę laboratoryjną w pełnym zakresie, sonograficzną ocenę anatomii narządów płciowych, ocenę owulacji, drożności jajowodów (HSG), leczenie operacyjne (wady macicy, mięśniaki, endometrioza) oraz zachowawcze.

Dokładamy wszelkich starań by zdiagnozować przyczynę i wdrożyć adekwatne leczenie niepłodności.

Kolposkopia to badanie polegające na oglądaniu szyjki macicy w powiększeniu oraz po wybarwieniu specjalnymi barwnikami.  Pozwala ono na precyzyjną detekcję zmian przednowotworowych szyjki macicy – czyli dysplazji szyjki macicy i pobranie celowanych wycinków z tych miejsc. Wskazaniem do badania jest nieprawidłowy wynik badania cytologicznego.

Blog

Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy

Aktualnie trwa Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Kiedy ostatni raz wykonywałaś cytologię? A czy sprawdzałaś już obecność wirusa HPV,czyli wirusa,który odpowiada za 99% raka szyjki macicy? Świadomość zachorowania na…

więcej